Dawid Konarski odchodzi z ZAKSY

Po dwóch latach gry w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Dawid Konarski zdecydował się podjąć nowe wyzwanie. Atakujący od kolejnego sezonu będzie występował za granicą.

Dawid Konarski do naszego klubu dołączył przed sezonem ligowym 2015/2016. Razem z ZAKSĄ atakujący sięgał dwukrotnie po tytuł mistrza kraju, w ostatnim sezonie zdobywając podwójną koronę. W swojej dotychczasowej karierze Dawid Konarski występował wyłącznie w klubach PlusLigi, teraz przed zawodnikiem nowe wyzwanie, jakim będzie gra za granicą.

IMG_0242

Dawid był bez wątpienia liderem naszego zespołu, w tym sezonie wielokrotnie kończył spotkania z wyróżnieniem dla MVP meczu. Atakujący ZAKSY występował praktycznie we wszystkich spotkaniach, tylko w ligowej rywalizacji rozgrywając 108 setów i zdobywając 520 punktów. Średnia ponad 50%-skuteczność atakującego również nie umknęła uwadze, a równie dobrze Dawid Konarski radził sobie w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Sezon ligowy 2016/2017 zwieńczony zdobyciem mistrzostwa kraju i Pucharu Polski, a więc wszystkich możliwych trofeów był ostatnim dla Dawida Konarskiego w barwach ZAKSY. Dawidowi dziękujemy za wspólne dwa sezony pełne siatkarskich emocji i życzymy powodzenia w zdobywaniu nowych boisk.