David Smith zostaje w ZAKSIE

Dwukrotny zwycięzca Ligi Mistrzów, dwukrotny zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski, który z naszym zespołem sięgał po tytuły mistrza i wicemistrza kraju – David Smith zostaje w Kędzierzynie-Koźlu.

Do naszego zespołu utytułowany reprezentant Stanów Zjednoczonych trafił przed sezonem 2019/2020. Obecny sezon jest więc czwartym Davida Smitha w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W tym czasie doświadczony środkowy zdobył z naszym zespołem niemal wszystkie trofea w klubowej siatkówce. Pierwszym trofeum Davida w barwach ZAKSY był zdobyty w 2019 roku Superpuchar Polski, ten rezultat nasz zespół z amerykańskim środkowym w składzie powtórzy również rok później. W latach 2021-2022 David Smith z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zdobywał Puchar Polski oraz tytuł wicemistrza i mistrza kraju. To właśnie doświadczony środkowy był częścią drużyny, która odnotowała historyczny sukces – dwukrotnie zdobywając puchar zwycięzcy Ligi Mistrzów (2021, 2022).

Sezon 2023/2024 będzie piątym, jaki Amerykanin spędzi w barwach naszego klubu, w swojej bogatej karierze siatkarskiej David Smith tylko we Francuskim Tours rozegrał pięć sezonów. Jak przyznaje decyzja o pozostaniu w Kędzierzynie-Koźlu na tak długo była jedną z łatwiejszych. – Muszę przyznać, że wyjątkowo dobrze się czuje w Kędzierzynie-Koźlu, w klubie, drużynie. Dla mnie to niesamowite doświadczenie, mam tutaj wszystko czego potrzebuję, rywalizujemy w rozgrywkach na najwyższym poziomie, co pozwala mi się rozwijać. Pamiętam, jak kilka lat temu podpisując swój pierwszy kontrakt z ZAKSĄ żartowałem z moim  managerem, że to pewnie tylko na rok. Z tego jednego sezonu zrobił się kolejny i kolejny i tak właśnie mija mój piaty rok w klubie i już mogę się cieszyć na kolejny – podkreślił środkowy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Dorobek trofeów Davida Smitha w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle robi wrażenie, jak przyznał nasz środkowy na tym nie zamierza poprzestawać. – Tych kilka lat gry w Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle to naprawdę niesamowity czas, wygraliśmy tak wiele i przychodząc tutaj chyba nawet nie marzyłem o takich sukcesach. Dokonaliśmy czegoś niezwykłego, jednak to nie tak, że przed nami nie ma kolejnych wyzwań. Bez wątpienia takim jest kontynuacja tej pracy, utrzymanie tak wysokiego poziomu i zdobywanie kolejnych trofeów. Kiedy utrzymamy tę swoją dobrą dyspozycję mamy szansę iść drogą po kolejne sukcesy. Gdybym miał mówić o celach, jakie sobie stawiam, to przede wszystkim wykonywanie swojej pracy najlepiej jak potrafimy, trzymanie się razem jako drużyna, bo wtedy możemy zdziałać naprawdę wiele. Wierzę, że będziemy cieszyć fanów dalej naszą dobrą grą i przed nami kolejne szanse w walce o trofea – mówiąc o kolejnych celach dodał David Smith.