Daliśmy radę jako team!

Rafał Szymura – najlepiej przyjmującym Pucharu Polski, Łukasz Wiśniewski najlepiej blokującym turnieju, większość wyróżnień indywidualnych po turnieju finałowym trafiło do siatkarzy ZAKSY, jednak jak zgodnie podkreślają nasi zawodnicy -najważniejsza jest drużyna.

Podczas turnieju finałowego we Wrocławiu ZAKSA rozegrała dwa znakomite spotkania, sięgając po pierwsze trofeum w tym sezonie. Tym samym Puchar Polski wraca do Kędzierzyna-Koźla. Kędzierzynianie poza Pucharem zdobyli również sporo wyróżnień indywidualnych. I tak nagroda dla najlepiej przyjmującego zawodnika turnieju trafiła do Rafała Szymury, który w trybie awaryjnym zastąpił w wyjściowym składzie zmagającego się z urazem Sama Deroo. Nasz przyjmujący podkreślił jednak, że najważniejszy jest sukces zespołu. – To wyróżnienie jest nagrodą dla całej drużyny, bo graliśmy jako zespół, a ta nagroda indywidualna to tylko dodatek, najważniejsze jest zwycięstwo – mówił po meczu.

O sile drużyny mówił również kolejny z wyróżnionych kędzierzynian – Łukasz Wiśniewski.Słabsze momenty ma każdy, ale właśnie wtedy jest drużyna, pięciu pozostałych na boisku, którzy pomagają mu ukryć w danym momencie pewne słabości. U nas to wychodzi i mam nadzieję, że to tylko doda optymizmu na dalszą część sezonu.