#BohaterMiesiąca stycznia: Norbert Huber

Fani Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dokonali wyboru pierwszego #Bohatera Miesiąca w 2022 roku. W styczniu wyróżnienia MVP otrzymywało aż trzech zawodników naszego zespołu. #BohateremMiesiąca stycznia, decyzją kibiców, wybrany został środkowy naszego zespołu – Norbert Huber.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą akcji jest Hotel Hugo Business & Spa***.  #Bohaterem może zostać każdy zawodnik Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który w danym miesiącu przynajmniej raz zdobył wyróżnienie MVP, z grona nominowanych zwycięzcę w głosowaniu na Facebooku Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wybierają kibice. W styczniu nasz zespół nie uniknął przekładania spotkań, mimo to nie brakowały zwycięstw kędzierzynian i tak w gronie nominowanych do tytułu #Bohatera Miesiąca znalazło się trzech zawodników ZAKSY. Po jednym wyróżnieniu na swoim koncie zapisali: Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek i Norbert Huber.

Ten rok otworzyliśmy derbami Opolszczyzny, w rywalizacji ze Stalą Nysa ponowie lepsi byli podopieczni Gheorghe Cretu, najlepszym zawodnikiem tego meczu wybrany został zdobywca 19. punktów, atakujący z imponującą 76% skutecznością kapitan ZAKSY – Aleksander Śliwka. Dwa kolejne zwycięstwa odnieśliśmy na wyjeździe, najpierw w Lublinie 3:1, następnie w stolicy, w tym samym wymiarze pokonując Projekt Warszawa. W konfrontacja z beniaminkiem liderem kędzierzynian był Łukasz Kaczmarek, atakujący naszego zespołu zakończył mecz z dorobkiem 27. punktów i to nie umknęło uwadze komisarza spotkania i to Łukasz Kaczmarek został wybrany MVP meczu. W Warszawie natomiast statuetka MVP trafiła w ręce Norberta Hubera, środowy ZAKSY zdobył 12 punktów, z czego aż 8 w wyniku skutecznych bloków.

W głosowaniu kibiców łącznie zanotowaliśmy ponad 600 głosów. Rywalizację, tym razem, wygrał Norbert Huber. Na naszego środkowego swój głos oddała ponad połowa głosujących osób (309 głosów).  I tak w menu Hotelu Hugo na miesiąc luty pojawi się specjalny burger, skomponowany osobiście przez #Bohatera Miesiąca.

To pierwsze wyróżnienie #Bohatera, jakie otrzymał nasz środkowy w tym sezonie, wcześniej w październiku i listopadzie głosowanie fanów wygrywał Łukasz Kaczmarek, w grudniu natomiast Kamil Semeniuk.