#BohaterMiesiąca marca: Kamil Semeniuk

W marcu siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dali nam wiele powodów do radości, zdobywając Puchar Polski czy awansując do finału Ligi Mistrzów. Przy intensywnym grafiku meczów i kolejnych zwycięstwach nasi zawodnicy regularnie zgarniali wyróżnienia dla najlepszego siatkarza spotkania. W tym miesiącu nagroda dla MVP trafiała do Jakuba Kochanowskiego, Bena Toniuttiego, Krzysztofa Rejno, Davida Smitha i Kamila Semeniuka. To właśnie z tej grupy wyłoniony został #BohaterMiesiąca.

Pomysłodawcą akcji jest Hotel Hugo Business & Spa***.  #Bohaterem może zostać każdy zawodnik Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który w danym miesiącu przynajmniej raz) zdobył wyróżnienie MVP, z grona nominowanych zwycięzcę w głosowaniu na Facebooku Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wybierają kibice. Marzec był wyjątkowo wymagający, kędzierzynianie walczyli na trzech frontach, zmierzając po kolejne trofeum (Puchar Polski) oraz po prawdziwym siatkarskim horrorze pokonując kolejno Cucine Lube Civitanova i Zenit Kazań wywalczyli awans do finału elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów. Emocji zatem nie brakowało, tym bardziej że pod koniec miesiąca również zmagania PlusLigi wkroczyły w decydującą fazę, rywalizacja w play-off rozpoczęła się po myśli kędzierzynian. W uwzględnianiu nominacji na #Bohatera brane pod uwagę były zatem mecze PlusLigi, Ligi Mistrzów oraz Pucharu Polski. Przy znakomitej postawie ZAKSY po statuetki MVP w marcu sięgało aż pięciu zawodników naszego zespołu: Jakub Kochanowski, Benjamin Toniutti, Krzysztof Rejno, David Smith i Kamil Semeniuk. To właśnie ta piątka rywalizowała o miano #BohateraMiesiąca marca, pamiątkową statuetkę (przyznawana przez Hotel Hugo Business & Spa***)  oraz pakiet gadżetów od Grupy Azoty ZAK S.A.

W marcu kędzierzynianie potwierdzili swoją dobrą dyspozycję, już pierwszy mecz tego miesiąca obił się szerokim echem w całej Europie. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała bowiem i wyeliminowała z gry jednego z faworytów – Cucine Lube Civitanova. MVP tego meczu wybrany został nasz kapitan – Ben Toniutti. Krótko później wróciliśmy na ligowe parkiety, wygrywając z Verwą Warszawa. Wyróżnienie w tym meczu zdobył Krzysztof Rejno, w kolejnych spotkaniach w ślady swojego kolegi poszli Jakub Kochanowski (MVP meczu z Aluron CMC Wartą Zawiercie czy David Smith (najlepszy zawodnik spotkania ze Ślepskiem Suwałki). W zestawieniu nie mogło zabraknąć Kamila Semeniuka, nasz przyjmujący został wybrany najlepszym zawodnikiem finału Pucharu Polski, ale nie tylko. To właśnie Kamil został MVP siatkarskiego horroru, jak można określić drugi z półfinałów Ligi Mistrzów. Na przestrzeni sześciosetowego meczu (uwzględniając złoty set) nasz przyjmujący zdobył 21 punktów, notując 51% skuteczność zagrań w ataku. MVP meczu punktował również zagrywką i nie wstrzymywał ręki w trudnych momentach.

W głosowaniu wzięło udział ponad 800 fanów naszego zespołu. Podobnie jak miesiąc wcześniej również tym razem rywalizację zdominował Kamil Semeniuk. Łącznie zanotowaliśmy ponad 800 głosów fanów, z czego decydowana większość, bo blisko 600 osób jako kandydata do nagrody wskazała właśnie naszego przyjmującego. Przypomnijmy, że to już czwarte wyróżnienie #Bohatera, jakie otrzymał Kamil Semeniuk w sezonie 2020/2021.