#BohaterMiesiąca marca: Kamil Semeniuk

Marzec był wyjątkowo intensywny dla siatkarzy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Zwieńczeniem dobrej postawy kędzierzynian był tradycyjni już wybór #BohateraMiesiąca. W marcu statuetki MVP otrzymywało trzech zawodników naszego zespołu. #BohateremMiesiąca marca, decyzją kibiców, wybrany został przyjmujący naszego zespołu – Kamil Semeniuk.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą akcji jest Hotel Hugo Business & Spa***.  #Bohaterem może zostać każdy zawodnik Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który w danym miesiącu przynajmniej raz zdobył wyróżnienie MVP, z grona nominowanych zwycięzcę w głosowaniu na Facebooku Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wybierają kibice. W marcu nasz zespół walczył w meczach PlusLigi, wracając też na parkiety siatkarskiej Ligi Mistrzów. Tym razem w gronie nominowanych do tytułu #Bohatera Miesiąca znalazło się trzech zawodników ZAKSY. Statuetki MVP spotkania zdobywali: Kamil Semeniuk, Norbert Huber i Marcin Janusz.

W marcu przerwana została imponująca seria podopiecznych Gheorghe Cretu, co prawda nasz zespół doznał pierwszych porażek w sezonie, niezmiennie jednak  utrzymał wysoką pozycję w czołówce zestawienia ligowego,  do tego stawiając pierwszy krok w kierunku awansu do Superfinału Ligi Mistrzów. W tym miesiącu kędzierzynianie rozegrali tylko trzy mecze domowe, przy pięciu meczach wyjazdowych. Pierwsze ważne zwycięstwo w tym miesiącu odnieśliśmy w meczu określanym mianem hitu kolejki, kędzierzynianie przed własną publicznością pokonali rywali z Zawiercia. Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika meczu trafiło wówczas w ręce Marcina Janusza. To nie był jedyny mecz, kiedy nasz rozgrywający był wybierany MVP, również w kolejnym meczu ligowym – z GKS-em Katowice, czy starciu w Lidze Mistrzów z Jastrzębskim Węglem komisarze zawodów przyznawali statuetkę właśnie Marcinowi Januszowi. Kolejnymi z wyróżnianych zawodników) Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle byli Norbert Huber (MVP meczu z Indykpolem AZS-em Olsztyn) oraz Kamil Semeniuk (najlepszy zawodnik spotkania w Rzeszowie).

W głosowaniu kibiców łącznie zanotowaliśmy 540 głosów. Rywalizację, tym razem, wygrał Kamil Semeniuk. Na naszego przyjmującego swój głos oddała ponad połowa biorących udział w głosowaniu osób.  I tak już w najbliższy poniedziałek 11 kwietnia w menu Hotelu Hugo na miesiąc kwiecień pojawi się specjalny burger, skomponowany osobiście przez #Bohatera Miesiąca.

To drugie wyróżnienie #Bohatera, jakie otrzymał nasz przyjmujący w tym sezonie, wcześniej Kamil został wyróżniony w grudniu. Tytuł #BohateraMiesiąca przyznawany przez kibiców w październiku i listopadzie otrzymał Łukasz Kaczmarek, w styczniu  Norbert Huber, a w lutym – Marcin Janusz.