#BohaterMiesiąca lutego: Kamil Semeniuk

Luty był wyjątkowo udany dla siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Nasz zespół do kolejnych zwycięstw na ligowych parkietach dodał awans do finałów Pucharu Polski i triumf w konfrontacji z włoskim gigantem, na terenie Cucine Lube Civitanova. W tej części rozgrywek Ligi Mistrzów przyznano wyróżnienie MVP. Tym samym uwzględniając zmagania ligowe i mecze europejskich pucharów nagroda dla zawodnika meczu trafiała do Łukasza Kaczmarka, Bartłomieja Klutha, Pawła Zatorskiego i Kamila Semeniuka. To właśnie z tej grupy wyłoniony został #BohaterMiesiąca.

Już po raz szósty w tym sezonie fani naszego zespołu wybierali #BohateraMiesiąca. Pomysłodawcą akcji jest Hotel Hugo Business & Spa***.  Przypomnijmy, że #BohateremMiesiąca może zostać każdy zawodnik Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który w danym miesiącu przynajmniej raz) zdobył wyróżnienie MVP, z grona nominowanych zwycięzcę w głosowaniu na Facebooku Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wybierają kibice. Luty był intensywny, jednak wyjątkowo udany dla naszego zespołu, ZAKSA zrewanżowała się Resovii za porażkę w meczu ligowym, eliminując zespół z Podkarpacia z walki o Puchar Polski. Podopieczni Nikoli Grbicia na kilka kolejek przed końcem fazy zasadniczej PlusLigi zagwarantowali sobie pozycję lidera, a najlepsze miało dopiero nadejść, kiedy we Włoszech kędzierzynianie w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pokonali wielkie Lube. Tym razem w wyborze #BohateraMiesiąca brane pod uwagę były zarówno mecze ligowe, jak i pierwszy ćwierćfinał Ligi Mistrzów (w meczu Pucharu Polski wyróżnienie nie było przyznawane). I tak w lutym nagrodę dla najlepszego zawodnika zgarniali Bartłomiej Kluth, Paweł Zatorski, Łukasz Kaczmarek i Kamil Semeniuk. To właśnie ta czwórka rywalizowała o miano #BohateraMiesiąca stycznia, pamiątkową statuetkę (przyznawana przez Hotel Hugo Business & Spa***)  oraz pakiet gadżetów od Grupy Azoty ZAK S.A.

Luty przyniósł kolejne zwycięstwa naszego zespołu, ale nie tylko. Przy intensywnym grafiku rywalizacji oraz rotacjach w składzie nasz zespół dwukrotnie musiał uznać wyższość rywali, nie wpłynęło to jednak na mocną pozycję kędzierzynian w PlusLidze. Już spotkanie otwierające  ten miesiąc przyniosło nam sporo radości, rewanżując się za przerwaną passę zwycięstw Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na terenie rywali wypunktowała Resovię. MVP tego spotkania był nasz atakując, Łukasz Kaczmarek zakończył spotkanie z imponującą ponad 80% – efektywnością i dorobkiem 22 punktów. W kolejnych spotkaniach rywale przekonali się o równie wysokiej skuteczności drugiego naszego atakującego – bohaterem meczu w Katowicach był Bartłomiej Kluth. Kędzierzynianie potwierdzili również, jak kompletny mamy zespół, kolejne spotkania potwierdzały znakomitą grę Pawła Zatorskiego, ta postawa została doceniona po spotkaniu z Cerrad Czarnymi Radom, w którym libero naszego zespołu został wybrany MVP rywalizacji. Bohaterem spotkania Ligi Mistrzów w Italii został natomiast Kamil Semeniuk, nasz przyjmujący potwierdził, jak udany jest dla niego ten sezon. W konfrontacji z najlepszymi siatkarzami na świecie Kamil w niczym nie ustępował rywalom, a blisko 60% skuteczność w ataku i 21 zdobytych punktów najlepiej to potwierdzają. Nasz zawodnik wykazał się również imponującą czujnością w bloku (5 oczek) i celnością zagrywki (2 asy serwisowe).

Głosowanie fanów cieszyło się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Zarejestrowaliśmy ponad 700 głosów fanów, z czego decydowana większość, bo ok 420 osób jako kandydata do nagrody wskazała Kamila Semeniuka i to właśnie nasz przyjmujący po raz kolejny został #BohateremMiesiąca. Przypomnijmy, że to już trzecie wyróżnienie #Bohatera, jakie otrzymał Kamil Semeniuk w sezonie 2020/2021.