#BohaterMiesiąca kwietnia: Kamil Semeniuk

Za nami przedostatni wybór #BohateraMiesiąca w tym sezonie. W kwietniu statuetki MVP otrzymywało aż pięciu zawodników Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. #BohateremMiesiąca kwietnia, wybrany został przyjmujący naszego zespołu – Kamil Semeniuk.

Pomysłodawcą akcji jest Hotel Hugo Business & Spa***.  #Bohaterem może zostać każdy zawodnik Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który w danym miesiącu przynajmniej raz zdobył wyróżnienie MVP, z grona nominowanych zwycięzcę w głosowaniu na Facebooku Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wybierają kibice. W kwietniu nasz zespół walczył w meczach PlusLigi, a także elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Kędzierzynianie kwiecień rozpoczęli od przypieczętowania awansu do Superfinału Ligi Mistrzów, w ostatnim meczu tego miesiąca ZAKSA awansowała do kolejnego finału – tym razem PlusLigi. W gronie nominowanych do tytułu #Bohatera Miesiąca  w kwietniu znalazło się aż pięciu siatkarzy ZAKSY. Statuetki MVP spotkania zdobywali: Kamil Semeniuk, Norbert Huber, Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka i Marcin Janusz.

Kwiecień był wyjątkowo udany dla podopiecznych Gheorghe Cretu. Kędzierzynianie w decydującym meczu półfinałowym siatkarskiej Ligi Mistrzów pokonali Jastrzębski Węgiel. MVP tego spotkania wybrany został atakujący naszego zespołu – Łukasz Kaczmarek. Kędzierzynianie nie zwalniali tempa, po rozegraniu ostatnich spotkań fazy zasadniczej przystąpiliśmy do rywalizacji w fazie play-off. Jako pierwsi na drodze naszej drużyny stanęli siatkarze GKS-u Katowice, do pokonania katowiczan wystarczyły naszej drużynie dwa mecze. W tych spotkaniach statuetki dla najlepszych zawodnika meczu kolejno odbierali Aleksander Śliwka i Norbert Huber. Kolejne wyróżnienia w fazie play-off (tym razem w półfinałach z Aluron CMC Wartą Zawiercie) trafiały natomiast w ręce Marcina Janusza i Kamila Semeniuka.

W głosowaniu kibiców łącznie zanotowaliśmy ponad 400 głosów. Rywalizację, po raz drugi z rzędu, wygrał Kamil Semeniuk. Na naszego przyjmującego swój głos oddała ponad połowa biorących udział w głosowaniu osób.  I tak w  menu Hotelu Hugo na miesiąc kwiecień pojawi się specjalny burger, skomponowany osobiście przez #Bohatera Miesiąca. W burgerze skomponowanym przez naszego #Bohatera  pojawi się dodatkowy składnik.

To już trzecie wyróżnienie #Bohatera, jakie otrzymał nasz przyjmujący w tym sezonie, wcześniej Kamil został wyróżniony w grudniu i marcu. Tytuł #BohateraMiesiąca przyznawany przez kibiców w październiku i listopadzie otrzymał natomiast  Łukasz Kaczmarek, w styczniu  Norbert Huber, a w lutym – Marcin Janusz.