#BohaterMiesiąca kwietnia: Aleksander Śliwka

Kwiecień zakończył rywalizację na plusligowych parkietach, w tym miesiącu rozgrywaliśmy mecze półfinałowe i finałowe fazy play-off PlusLigi. Nasz zespół rozegrał pięć spotkań, w wygranych przez Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle meczach wyróżnienia MVP zgarniali Benjamin Toniutti i Aleksander Śliwka. To właśnie z tej dwójki wyłoniony został #BohaterMiesiąca.

Pomysłodawcą akcji jest Hotel Hugo Business & Spa***.  #Bohaterem może zostać każdy zawodnik Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który w danym miesiącu przynajmniej raz zdobył wyróżnienie MVP, z grona nominowanych zwycięzcę w głosowaniu na Facebooku Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wybierają kibice. Kwiecień w porównaniu z poprzednimi miesiącami był dość łaskawy pod względem intensywności meczów. W tym miesiącu rozgrywaliśmy kluczowe spotkania fazy play-off zmagań ekstraklasy. Po pokonaniu PGE Skry Bełchatów w rywalizacji finałowej mierzyliśmy się z Jastrzębskim Węglem. Finały nie ułożyły się po naszej myśli, tym samym w wyborze bohatera tego miesiąca uwzględnione zostały wygrane spotkania z ekipą z Bełchatowa. Wyróżnienia dla MVP spotkań w tym miesiącu trafiały w ręce Aleksandra Śliwki i Bena Toniuttiego To właśnie ten duet rywalizował o miano #BohateraMiesiąca marca, pamiątkową statuetkę (przyznawana przez Hotel Hugo Business & Spa***)  oraz pakiet gadżetów od Grupy Azoty ZAK S.A.

Kwiecień kędzierzynianie otworzyli mocnym akcentem, w pierwszym meczu półfinałowym zmagań ekstraklasy nasz zespół bez straty seta pokonał rywali z Bełchatowa. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania wybrany został przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aleksander Śliwka. Olek zdobywając 17 oczek był najlepiej punktującym zawodnikiem tego spotkania, na uwagę zasługuje nie tylko imponująca (63%) skuteczność naszego zawodnika w ataku, ale również czujna gra w bloku (dwa punktowe bloki) oraz celność zagrywki  (3 asy serwisowe). W kolejnym wygranym meczu ze Skrą rozkład sił w ataku naszej drużyny był nieco bardziej wyrównany, podobne noty na siatce zebrali wówczas Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk i Aleksander Śliwka. Jednak to ponownie Olek imponował efektywnością (poprawiając swój rezultat z pierwszego wygranego meczu tym razem przekroczył próg 70%). To było również kolejne znakomite spotkanie naszego kapitana i to właśnie Ben Toniutti w tym meczu zgarnął wyróżnienie dla najlepszego zawodnika meczu.

W głosowaniu wzięło udział ponad 600 fanów naszego zespołu. Tym razem rywalizację zdominował Aleksander Śliwka, zdobywając ponad połowę głosów. Na naszego przyjmującego swój głos oddało blisko 400 osób. Przypomnijmy, że to już trzecie wyróżnienie #Bohatera, jakie otrzymał nasz przyjmujący w tym sezonie, wcześniej kibice zadecydowali o zwycięstwie Olka w październiku i grudniu.