#BohaterMiesiąca grudnia: Kamil Semeniuk

Rok 2021 zakończyliśmy wybierając #Bohatera Miesiąca. W grudniu wyróżnienia MVP otrzymywało aż czterech zawodników Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. #BohateremMiesiąca grudnia, decyzją kibiców, wybrany został przyjmujący naszego zespołu – Kamil Semeniuk.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą akcji jest Hotel Hugo Business & Spa***.  #Bohaterem może zostać każdy zawodnik Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który w danym miesiącu przynajmniej raz zdobył wyróżnienie MVP, z grona nominowanych zwycięzcę w głosowaniu na Facebooku Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wybierają kibice. Grudzień był wyjątkowo intensywny dla naszego zespołu, podopieczni Gheorghe Cretu rozegrali sześć spotkań, kontynuując serię zwycięstw. Tym samym aż sześciokrotnie wyróżnienia dla najlepszego zawodnika spotkania trafiały w ręce siatkarzy AKSY. I tak najczęściej bo trzy razy MVP wybierany został Kamil Semeniuk (w meczach z OK Merkur Maribor, Cuprum Lubin i AHG Kraków), po jednym wyróżnieniu przyznano Aleksandrowi Śliwce (w spotkaniu  GKS-em Katowice), Łukaszowi Kaczmarkowi (mecz z Lokomotiwem Nowosybirsk) i Marcinowi Januszowi (rywalizacja z akademikami  Olsztyna).

Głosowanie cieszyło się sporym zainteresowaniem kibiców, łącznie oddano blisko 600 głosów. Rywalizację, tym razem, zdominował Kamil Semeniuk. Na naszego przyjmującego swój głos oddała niemal połowa głosujących osób (270 głosów).  I to właśnie Kamil otrzymał pamiątkową statuetkę (przyznawana przez Hotel Hugo Business & Spa***). Tym samym w styczniowym menu Hotelu Hugo pojawi się specjalny burger, skomponowany osobiście przez #Bohatera Miesiąca.

Już w meczu inaugurującym tę edycję Ligi Mistrzów (1 grudnia) Kamil Semeniuk zaprezentował się znakomicie, w konfrontacji z zespołem ze Słowenii nasz przyjmujący zdobył 17 punktów, imponując nie tylko skutecznością  ataku, ale również regularnością i celnością swojej zagrywki. Równie dobre noty nasz zawodnik zbierał w kolejnych meczach, gdzie jego gra została wyróżniona nagroda MVP. I tak w spotkaniu ligowym z Cuprum Lubin Kamil na konto ZAKSY zapisał aż 25 oczek, z czego 5 było zasługa czujnej gry w bloku.

To pierwsze wyróżnienie #Bohatera, jakie otrzymał nasz przyjmujący w tym sezonie, wcześniej w październiku i listopadzie głosowanie fanów wygrywał Łukasz Kaczmarek.