#BohaterMiesiąca grudnia: Aleksander Śliwka

Grudzień w wykonaniu siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle był wyjątkowo intensywny. Nasz zespół rozegrał bowiem pięć meczów ligowych. W tych spotkaniach wyróżnienie MVP trafiało do Aleksandra Śliwki, Bena Toniuttiego, Kamila Semeniuka i Jakuba Kochanowskiego. To właśnie z tej grupy wyłoniony został #BohaterMiesiąca.

Wraz z rozwojem sezonu tempa nabiera wybór #BohateraMiesiąca. Pomysłodawcą akcji jest Hotel Hugo Business & Spa***.  Przypomnijmy, że #BohateremMiesiąca może zostać każdy zawodnik Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który w danym miesiącu przynajmniej raz) zdobył wyróżnienie MVP, z grona nominowanych zwycięzcę w głosowaniu na Facebooku Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wybierają kibice.

W październiku Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie narzekała na nadmiar wolnego, nasz zespół rozegrał aż osiem spotkań, w ramach PlusLigi oraz rozgrywanego w Kędzierzynie-Koźlu turnieju siatkarskiej Ligi Mistrzów. Podczas meczów turnieju Ligi Mistrzów nie wyłaniano MVP, w związku z tym w akcji #BohterMiesiąca brane pod uwagę były wyłącznie mecze ligowe. I tak dwukrotnie w grudniu nagrodę dla najlepszego zawodnika zgarniał Jakub Kochanowski, po jednym wyróżnieniu MVP otrzymali Benjamin Toniutti, Aleksander Śliwka i Kamil Semeniuk. To właśnie ta czwórka rywalizowała o miano #BohateraMiesiąca grudnia, pamiątkową statuetkę (przyznawana przez Hotel Hugo Business & Spa***)  oraz pakiet gadżetów od Grupy Azoty ZAK S.A.

Grudzień to przede wszystkim kolejne zwycięstwa podopiecznych Nikoli Grbicia, nasz zespół utrzymał status drużyny niepokonanej. Miesiąc otworzyliśmy mocnym akcentem, bowiem pierwszym rywalem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle była PGE Skra Bełchatów. W hicie kolejki nasz zespół pokonał PGE Skrę Bełchatów, kędzierzynian do triumfu poprowadził Aleksander Śliwka. MVP tego meczu na swoim koncie zapisał 25 punktów, imponując 65% skutecznością w ataku. W innych starciach na szczycie, tj. meczach z Vervą Warszawa Orlen Paliwa oraz Jastrzębskim Węglem nagrodę MVP otrzymywał Jakub Kochanowski, nasz środkowy utrzymywał nie tylko wysoki procent w ataku, równie dużo problemów sprawiał rywalom swoim serwisem i czujną grą w bloku. Swoją pierwszą nagrodę MVP w tym sezonie otrzymał również nasz kapitan, Ben Toniutti został wyróżniony podczas wyjazdowego meczu w Olsztynie. Niemal zgodnie z tradycją w gronie nominowanych do #BohareraMiesiąca nie mogło zabraknąć Kamila Semeniuka, nasz przyjmujący utrzymuje wysoką formę, a jego znakomita gra została doceniona po meczu z Treflem Gdańsk.

Fani Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mieli więc niełatwy wybór. W głosowaniu kibiców tym razem dominował Aleksander Śliwka. Na ponad 400 głosów fanów niemal 150 osób jako kandydata do nagrody wskazała właśnie Olka i to nasz przyjmujący został #BohateremMiesiąca grudnia. Przypomnijmy, że to kolejne wyróżnienie #Bohatera, jakie otrzymał nasz przyjmujący, wcześniej kibice zadecydowali o zwycięstwie Olka w październiku.