Benjamin Toniutti z ZAKSĄ na kolejny rok

Kapitan naszego zespołu -Benjamin Toniutti przedłużył kontrakt z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle na kolejny sezon.

2017 rok zakończył się dla ZAKSY wyjątkowo udanie, dobrą informacją rozpoczynamy również 2018 rok. W kolejnym sezonie na naszych parkietach ponownie zobaczymy kapitana mistrzów Polski. –Podpisaliśmy przedłużenie kontraktu z Benjaminem Toniuttim na kolejny rok, chęć kontynuacji współpracy była obustronna. Powoli zaczynamy rozmawiać o przyszłości, budować nowy skład, wielu zawodnikom w tym sezonie kończą się kontrakty. Przedłużenie kontraktu z Benjaminem Toniuttim było priorytetowe, Ben jest mózgiem tej drużyny i dlatego też zaczynamy od rozgrywającego. Nie negocjowaliśmy szczególnie długo, ale zatrzymanie Bena było bardzo trudne -o finalizacji rozmów mówił prezes Sebastian Świderski. Bardzo ważną rolę odegrali partnerzy, dzięki którym możliwe było rozpoczęcie rozmów –Z tego miejsca podziękowania i słowa uznania należą się naszym sponsorom, którzy pomogli w zatrzymaniu Bena. Wielkie brawa dla nich za to. Widzimy, że siatkówka na Opolszczyźnie jest ważna, że ludzie żyją wydarzeniami sportowymi chcą inwestować i przede wszystkim rozumieją takie sytuacje i potrzeby. Takich zawodników jak Ben ciężko jest znaleźć, a jeszcze trudniej zatrzymać. Nam wspólnymi siłami się to udało i cieszę się, że Ben zostanie z nami – podsumował prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

_MG_0397

Satysfakcji z takiego rozwoju wypadków nie krył również rozgrywający naszego zespołu. -Bardzo się cieszę, że zostaję w ZAKSIE na kolejny sezon. Podjąłem taką decyzje przede wszystkim dlatego, że naprawdę dobrze czuję się tutaj. Widzę również, że klub chce kontynuować pracę ze mną, ufa mi, a to ważne dla każdego zawodnika. Również trener Gardini wielokrotnie mówił o tym. Nie bez znaczenia był też fakt, że mój dobry przyjaciel Sam Deroo ma ważny kontrakt na kolejny sezon, co pomogło mi w podjęciu ostatecznej decyzji o pozostaniu w Kędzierzynie-Koźlu – o podjętej decyzji mówił kapitan mistrzów Polski.

Benjamin Toniutti dwukrotnie poprowadził ZAKSĘ do tytułu mistrza kraju, jak sam przyznał nie jest to jeszcze ostatnie słowo. – Jestem profesjonalistą i chciałbym sięgać po każde trofeum po które mogę. To również wpłynęło na moją decyzję, wiem że mogę i chcę z ZAKSĄ sięgać po kolejne trofea. Dla mnie ważna jest możliwość wspólnego pisania historii tego klubu. Dwukrotnie wygraliśmy razem mistrzostwo Polski, teraz kontynuujemy tę wspólną pracę, celem jest obrona tytułu, ale na tym nie poprzestaniemy – zapewnia kapitan ZAKSY.