Benjamin Toniutti: Mam nadzieję, że tytuł wróci do Kędzierzyna

Po pokonaniu Warty Zawiercie już w najbliższa sobotę ZAKSA rozpocznie walkę o odzyskanie tytułu mistrzowskiego. – To świetne uczucie kolejny raz awansować do finału, czwarty raz z rzędu – po ostatnim meczu półfinałowym mówił Benjamin Toniutti.

Przed naszym zespołem najważniejsze mecze sezonu ligowego. Faza play-off wkracza w decydującą fazę i w grze zostały cztery zespoły walczące o medale. ZAKSA ponownie powalczy o najcenniejsze trofeum. O trudach półfinałów, podkreślając wagę drugiego spotkania z zawiercianami, mówił po meczu kapitan naszego zespołu. Benjamin Toniutti podkreślił również, że wierzy, że ponownie złote medale zawisną na szyjach siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla. – To świetne uczucie kolejny raz awansować do finału, czwarty raz z rzędu. I mam ogromną nadzieję, że tytuł wróci do Kędzierzyna. Mecz w Zawierciu był ważny, bo byliśmy prawie poza finałem. Wrócić w takim meczu, w takiej atmosferze, jaka tam panuje, kiedy nie przegrywają zbyt wiele meczów w domu, było naprawdę świetne – mówił rozgrywający naszego zespołu.

ZAKSIE w kluczowym starciu półfinałowym towarzyszył komplet fanów, o sile dopingu i wadze wsparcia kibiców, licząc na podobną atmosferę w kolejnych meczach mówił kapitan wicemistrzów Polski. – Publiczność naprawdę się spisała, wspierali nas i teraz czeka nas finał. Mamy w najlepszym wypadku pięć meczów, więc to dobrze, zobaczymy, kto będzie lepszy. Każdy zawodnik gra w siatkówkę dla takiej atmosfery. Trenujemy codziennie, by grać przy wypełnionych trybunach, dobrej atmosferze. Mam nadzieję, że hala będzie jeszcze bardziej wypełniona na pierwszym meczu finałowym w sobotę! – dodał Ben Toniutti.