Aleksander Śliwka i Tuomas Sammelvuo przed półfinałem TAURON Pucharu Polski

– Tabela pokazuje, że są tu cztery w tej chwili najmocniejsze drużyny. Wszystkie mają argumenty, by w niedzielę cieszyć się z pucharu – o wyrównanym poziomie turnieju finałowego TAURON Pucharu Polski mówił kaptan Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Aleksander Śliwka.

„To będzie wielkie święto całej ligowej siatkówki. Mam nadzieję, że wszyscy razem stworzymy wspaniałą atmosferę i będzie to niesamowite widowisko. Tabela pokazuje, że są tu cztery w tej chwili najmocniejsze drużyny. Wszystkie mają argumenty, by w niedzielę cieszyć się z pucharu. Wszyscy są gotowi, wszyscy ciężko pracowali, by tu być. Myślę, że trudno jest wskazać faworyta. Mam nadzieję, że będą to mecze na najwyższym sportowym poziomie, a wygra najlepszy zespół.”

„To nie była prosta droga, żeby awansować do turnieju finałowego Pucharu Polski. Bardzo się cieszymy ,że jesteśmy w gronie finalistów. Na tę chwilę koncentrujemy się wyłącznie na rywalu półfinałowym, spodziewamy się ciężkiego meczu. Wierzę że jak najlepiej wykorzystaliśmy ostatnie dni i czas jaki mieliśmy na przygotowania.”

„Mimo, iż rozstawienie do pucharu było po pierwszej części sezonu zasadniczego, a jesteśmy na pięć kolejek przed końcem nic w czubie się nie zmieniło obok delikatnych roszad między tymi drużynami. Zwiastuje to niesamowicie dobry turniej pod względem sportowym. Nie możemy się doczekać, by w tej wypełnionej TAURON Arenie zacząć zmagania o puchar. ”

„Bardzo się cieszymy, że jesteśmy turnieju finałowym Pucharu Polski i zagramy przed tak liczną publicznością. Koncentrujemy się wyłącznie na najbliższym spotkaniu z ZAKSĄ. To jest turniej i dlatego najbliższy mecz będzie najważniejszy.”