25 LAT ZAKSY: POZNAJ HISTORIĘ (2014-2019)

Przed nami wspomnienia z ostatnich pięciu lat bogatej w sukcesy historii ZAKSY. W tym okresie na ligowym podwórku kędzierzynianie zgarnęli wszystko, co było do zdobycia. O złotych latach i powrocie na szczyt porozmawialiśmy z Rafałem Buszkiem, Benem Toniuttim, Sebastianem Świderskim i Piotrem Pietrzakiem.

Po latach czekania na sukces i dobijania się do czołówki przełomowy dla ZAKSY okazał się sezon 2015/2016. Kędzierzynian na szczyt poprowadził nowy szkoleniowiec – Ferdinando de Giorgi. Prowadzona przez Włocha drużyna po 13 latach odzyskała tytuł mistrza kraju. – Meczem, który chyba najbardziej zapadł mi w pamięć było zdobycie mistrzostwa Polski, w Rzeszowie, na wyjeździe – o pierwszym mistrzostwie mówił Piotr Pietrzak. Pierwszy rok pracy Ferdinando de Giorgiego dał początek kolejnym sukcesom ZAKSY, kiedy rozpoczynający pracę z kadrą Włoch pożegnał się z naszym klubem zostawił kędzierzynian na szczycie. Kolejne karty historii zapisują teraz podopieczni Nikoli Grbicia, w obecnym sezonie 2019/2020 zgarniając już pierwsze trofeum Superpuchar Polski.

O zwieńczonym sukcesami ostatnim 5-leciu i kolejnych tytułach ZAKSY opowiedzieli Rafał Buszek, Benjamin Toniutti, Sebastian Świderski i Piotr Pietrzak.