Fotografuj z ZAKSĄ

Pierwsza runda fazy zasadniczej była intensywnym czasem nie tylko dla zawodników i sztabu trenerskiego ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Wraz z początkiem sezonu ligowego przy współpracy z Zespołem Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu oraz Agencją Fotograficzną PressFocus rozpoczęliśmy projekt “Fotografuj z ZAKSĄ”. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszymi efektami warsztatów i pracy młodych adeptów fotografii.

Zamysł stworzenia projektu dla młodych fotografów powstał przy współpracy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Agencją Fotograficzną PressFocus. Podczas projektu możemy liczyć również na wsparcie firmy oraz CEWE Sp. z o.o.  W ramach cyklu współpracy uczniowie klas o profilu fotograficznym, na co dzień uczących się w Zespole Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu (przy opiece  nauczycielek: p. Elizy Wilgusz oraz p. Agnieszki Majewskiej),  mogli zbierać fachowe szlify pod okiem profesjonalnego fotografa. Reprezentujący PressFocus Łukasz Laskowski w swoim bogatym CV może się pochwalić przeprowadzaniem fotorelacji z imprez sportowych rangi mistrzostw Europy czy mistrzostw świata, rywalizacji pucharowych oraz zmagań takich rozgrywek jak Liga Mistrzów, uwieczniając wydarzenia nie tylko z siatkarskich parkietów. Teraz przy współpracy z ZAKSĄ młodzi adepci fotografii otrzymali szansę bliższego poznania fachu pod okiem specjalisty.

DSC00012

W ramach projektu „Fotografuj z ZAKSĄ” kędzierzyńska młodzież uczestniczy w cyklu warsztatów, składających się z części teoretycznej jak i praktycznej. Uczniowie otrzymują bowiem możliwość przetestowania poznanych tajników, uczestnicząc w treningach czy oficjalnych meczach z udziałem naszego zespołu. Podczas każdego ze spotkań ZAKSY Kędzierzyn-Koźle uczniowie Zespołu Szkół nr 3 mieli okazję szlifowania swoich umiejętności. Jak sami przyznali sam udział w projekcie jest dla nich nie tylko znakomitą okazją do nauki, ale również szansą na rozwój swoich zainteresowań. – Projekt jest dla mnie bardzo dobrym sposobem na rozwijanie mojej pasji. Fotografowanie podczas meczów, jak i przeprowadzane warsztaty pozwalają mi na poszerzanie mojej wiedzy na temat fotografii, zbieranie doświadczeń i wyciąganie wniosków – o swoich wrażeniach po pierwszej fazie projektu mówiła nam Natalia Urbaniak, uczennica klasy 2 TC. Swojej koleżance z klasy wtórowała Natalia Duda, dodając. – Robiąc zdjęcia podczas spotkań mogę nie tylko czerpać radość ze swojego hobby, ale również mam szansę doskonalić swój warsztat. Projekt ten zwiększa moją kreatywność, sprawia że rozwijam się pozwala mi również na lepsze poznawanie siebie.

DSC00014

Mimo młodego wieku uczniowie już teraz mogą pochwalić się swoimi doświadczeniami, o czym mówiła Patrycja Tomczyk. – Fotografia to moja największa pasja, dlatego też bardzo się cieszę, że mam okazję brać udział w meczach ZAKSY jako fotograf. Dotychczas zajmowałam się fotorelacjami podczas meczów piłki nożnej, ale siatkówka jest bardziej dynamicznym sportem i daje większe pole do pracy. Sądzę, że jest to bardzo ważne doświadczenie na przyszłość – o swoich wrażeniach i możliwościach, jakie otwiera projekt „Fotografuj z ZAKSĄ” mówiła uczennica klasy 2TC. Możliwość pracy i nauki podczas spotkań z uczestnictwem wicemistrzów Polski dla młodych adeptów fotografii jest nie tylko wyróżnieniem, ale również wyzwaniem, o czym mówiły uczennice klasy 3TC. – Jako osoby poznające fotografię sportową mamy możliwość poznania jej od podstaw. Ten projekt uczy nas jak pracować w ciężkich warunkach – zaznaczyła Marta Gola.

Po ponad trzech miesiącach aktywnej współpracy sami uczestnicy już mówią o progresie, doceniając nie tylko szansę sprawdzenia swoich umiejętności pod względem praktycznym ale również sugestie i wskazówki przekazywane przez specjalistę. –  Udział w warsztatach na temat fotografii sportowej oraz sam wstęp na mecze ZAKSY dużo mnie już nauczyły. Pan Łukasz wskazał nam, na czym powinniśmy się skupić, co miało później duży wpływ na efekty mojej pacy. Dzięki temu moje fotografie zyskały „nowe życie”. Dzięki wstępom na mecze ZAKSY możemy się poczuć jak fotoreporterzy. Jest to dla mnie nowe doświadczenie, które bardzo mi się spodobało. Teraz wiemy, że podczas meczów cały czas trzeba być w ruchu i bacznie obserwować co dzieje się wokół nas – dodała  Natalia Szefer.

Na potwierdzenie słów uczennic Zespołu Szkół numer 3 prezentujemy galerię stworzoną podczas meczów pierwszej fazy rundy zasadniczej z udziałem naszego zespołu. Śledząc postępy młodych adeptów fotografii z pewnością będziemy prezentować kolejne odsłony z efektami pracy początkujących fotoreporterów.

 GALERIE ZDJĘĆ UCZESTNICZEK WARSZTATÓW