ZAKSA ZNOWU ZWYCIĘSKA !
3:0
22 kwietnia 2016, 20:30
25:18 25:19 25:21

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle wygrywa drugi mecz finału 3:0 i prowadzi w rywalizacji do trzechzwycięstw z Asseco Resovią Rezszów zwycięstw 2:0.

ZAKSA rozpoczęła w składzie: K. Tille, B. Toniutti, S. Deroo, J. Gladyr, P. Czarnowski, D. Konarski, P. Zatorski (L).

Pierwszy set zawodnicy z Rzeszowa zaczęli od mocnego uderzenia, po dobrej grze w ataku na pierwszej przerwie technicznej przegrywaliśmy 8:5. Po przerwie nasi zawodnicy ruszyli do odrabiania strat, po dobrej grze w obronie i skutecznych kontratakach prowadziliśmy 9:8, a chwilę później 16:11. Po drugiej przerwie technicznej ZAKSA nie zwalnia tempa i kontroluje do końca tę odsłonę wygrywając seta 25:18.

Druga partia to zdecydowana przewaga kędzierzynian. Gramy bardzo dobrze środkiem, J. Gladyr kończy ataki raz za razem i do tego dokłada asa serwisowego i prowadzimy 10:6. Po chwili stawiamy szczelny blok i ponownie J. Gladyr dokłada asa. Cały ten set, to całkowita kontrola wyniku drużyny z Kędzierzyna. Ostatecznie wygrywamy tę partię 25:19.

Trzeci set, jak się okazało zwycięski wyglądał podobnie jak dwa poprzednie. Nasza drużyna swoją zagrywką, skutecznie odrzuciła przeciwnika od siatki i grała wyśmienicie blokiem. ZAKSA kończyła kontrataki, a Resovia mimo wielu zmian, które przeprowadził trener Kowal nie zdołała zmienić przebiegu spotkania. Wygrywamy ostatnią partię 25:21.

MVP spotkania został wybrany J. Gladyr, który atakował ze 100% skutecznością.