ZAKSA udanie rozpoczęła rundę rewanżową !
3:0
23 stycznia 2016, 14:45
25:15 25:19 25:23

ZAKSA Kędzierzyn — Koźle w pierwszym meczu rundy rewanżowej wygrała z Cerradem Czarnymi Radom 3:0 ( 25:15, 25:19, 25:23 ) i pewnie prowadzi w tabeli PlusLigi.

ZAKSA rozpoczęła w składzie: K. Tillie, D. Konarski, J. Gladyr, Ł. Wiśniewski, S. Deroo, B. Toniutti, P. Zatorski(L).

ZAKSA rozpoczęła bardzo dobrze pierwszą partię, Ł. Wiśniewski dobrze grał blokiem, a K. Tillie skutecznie kończył ataki. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziliśmy dwoma punktami, później było już tylko lepiej, znakomicie w bloku grali nasi środkowi, a D. Konarski mocnymi atakami nie dawał szans naszym rywalom. Seta wygrywamy pewnie 25:15.

Drugi set to kontynuacja naszej bardzo dobrej gry, D. Konarski atakował coraz mocniej, nasi zawodnicy grali jak w transie, nie mylili się ataku, zagrywce, wyśmienicie funkcjonowała w naszej drużynie blok obrona. Seta wygrywamy 25:19 i prowadzimy już 2:0.

Początek trzeciego seta to zdecydowane prowadzenie ZAKSY. Na pierwszą przerwę techniczną schodzimy prowadząc 8:4. Po wznowieniu gry na parkiecie dominowali kędzierzynianie, w końcówce goście zaczęli zbliżać się do naszej ekipy i było trochę emocji. Ostatecznie po błędzie w zagrywce M. Ostrowskiego wygrywamy 25:23 i cały mecz 3:0.

MVP spotkania został po raz pierwszy w tym sezonie D. Konarski.