24-go września 2015 roku, w hali ZSOS nr 2 w Krakowie, odbył się otwarty trening z udziałem drużyn ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz AGH 100RK AZS Kraków.

Po niespełna dwóch godzinach, od rozpoczęcia treningu, przyszedł czas na konfrontację obydwu drużyn. Rozegrany został jeden set, do którego ZAKSA przystąpiła w składzie Rejno, Polański, Jastrowicz, Staniszewski, Banach oraz Kozłowski i Czarnowski. Drużyna AGH 100RK AZS Kraków wybiegła na parkiet w składzie Konrad Buczek, Patryk Akala, Michał Wroniecki, Jan Fornal, Karol Rawiak i Arkadiusz Żakieta .

Początkowa faza seta to walka punkt za punkt i dopiero przy zagrywkach Bartosza Jastrowicza ZAKSA odskoczyła na dwa punkty (8:10). Dalsza część seta obfitowała w silne wymiany i zażartą walkę, jednak to drużyna AGH Kraków skuteczniej kończyła swoje akcje aż do wyrównania przy stanie 11:11, by później wyjść na prowadzenie 13:12. Drużynie ZAKSY udało się wyrównać stan rywalizacji do wyniku 13:13, jednak późniejsze błędy spowodowały utratę kontaktu z gospodarzami. Set przy stanie 25:23 zakończył się wygraną AGH Kraków, co w perspektywie etapu przedsezonowych przygotowań obu drużyn oraz składu zawodników występujących w barwach ZAKSY, stanowi dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem Klubowym.

Już od najbliższego czwartku formę zawodników ZAKSY Kędzierzyn-Koźle sprawdzić będzie można w trakcie turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza, w którym to drużyna ZAKSY zmierzy się z Effectorem Kielce (1.10.2015 r.), Shandong Shanghai (3.10.2015 r.) oraz z jedną z drużyn rozgrywających swoje mecze w ramach drugiej grupy turniejowej: Jastrzębski Węgiel, Dukla Liberec, Berlin Recycling Volley (4.10.2015 r.) .