0:3
5 kwietnia 2016, 20:30
Lubin
26:28 16:25 21:25

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle pewnie pokonuje Cuprum Lubin 3:0 ( 28:26, 25:16, 25:21 ). Jest to osiemnaste zwycięstwo ZAKSY w tym sezonie bez straty seta.

ZAKSA rozpoczęła w składzie:  B. Toniutti, J. Gladyr, K. Rejno, R. Buszek, S. Deroo, D. Konarski, P. Zatorski (L )

Początek spotkania był bardzo wyrównany, pierwsza przerwa techniczna to prowadzenie naszej drużyny 8:7. Chwilę później szczelny blok stawiają gospodarze, a w następnej akcji wykorzystują kontratak. O czas poprosił trener F. Giorgi, bo przegrywaliśmy 12:10. Po czasie wynik nie zmieniał się przez długi czas. Druga przerwa techniczna to prowadzenie zawodników z Lubina 16:14. Set do końca toczył się punkt za punkt. Dwie  piłki setowe mieli lubinianie, których nie wykorzystali. Przy stanie 25:25 J.Gladyr posłał asa serwisowego i mieliśmy pierwszą szansę na skończenie tej partii. Ostatecznie po błędzie R. Tahta wygraliśmy tę odsłonę 28:26.

Od początku drugiego seta ZAKSA przeważała na boisku. Kędzierzynianie zaczęli  sprawiać duże problemy gospodarzom swoją zagrywką. Na pierwszej regulaminowej  przerwie prowadziliśmy 8:6. Po kilku znakomitych blokach, na drugiej przerwie technicznej prowadziliśmy 16:9. Trener gospodarzy dokonał kilku zmian, lecz nie przyniosły one zamierzonego skutku. Nasza ekipa zdominowała wydarzenia na boisku i tym samym seta wygraliśmy 25:16.

Od początku trzeciej partii ZAKSA nie spuszczała z tonu. Drużyna z Lubina w dalszym ciągu nie potrafiła poradzić sobie z naszą zagrywką, a ZAKSA bezbłędnie wykorzystywała kontrataki.  Nawet przez chwilę, nasi zawodnicy nie pozwolili się zbliżyć przeciwnikom na mniej niż 3 oczka.  Wygraliśmy tego seta 25:21 i cały mecz 3:0.

MVP meczu został Rafał Buszek zdobywca 13 punktów. Rafał miał  59% przyjęcia pozytywnego, a swoje   ataki kończył ze skutecznością 69%.