22 października 2016, 14:45
Kędzierzyn-Koźle
25:21 25:19 25:16

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle pokonuje Cuprum Lubin 3:0 (25:21, 25:19, 25:16)

Pierwszy set tylko do stanu 11:11 był wyrównany po dwóch mocnych atakach Sama Deroo  odskoczyliśmy na trzy oczka 14:11 i nie oddaliśmy tej przewagi do końca. Całkowicie kontrolowaliśmy tego seta, którego wygraliśmy 25:21.

Druga partia to na początku prowadzenie Cuprumu 3:0. Nasz trener Ferdinando De Giorgi szybko wziął czas na  żądanie. PO czasie nasi zawodnicy doprowadzili do remisu 4:4 i powoli zaczęli  budować przewagę. Po skutecznym ataku Łukasza Wiśniewskiego i po jegoi asie serwisowym prowadziliśmy 17:13. Do końca seta  nasza przewaga był widoczna, po asie serwisowym Benjamina Toniuttiego wygraliśmy 25:19

Trzeci set zaczęliśmy od mocnego uderzenia po dwóch skutecznych blokach i asie serwisowym Rafała Buszka prowadziliśmy 4:0. ZAKSA nie pozostawiła żadnych wątpliwości, która drużyna jest lepsza.  Cały set zwiększaliśmy naszą przewagę, prowadziliśmy  już nawet 22:13 ostatecznie jednak wygrywamy tę partię 25:16.

MVP meczu został wybrany Mateusz Bieniek.