ZAKSA piąta w Raciborzu

W swoim ostatnim meczu w ramach Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz, ZAKSA pokonała czeską drużynę Dukla Liberec 3:1, zajmując tym samym 5 miejsce w całym turnieju.

W drugim secie role się odwróciły i to Czesi zaczęli dyktować naszej drużynie warunki. Już na pierwszej przerwie technicznej Dukla prowadziła 8:3, a przewaga ta utrzymała się do drugiej przerwy technicznej, na którą drużyny schodziły przy stanie 16:9.ZAKSIE zupełnie nie układała się gra w tym secie, co zaskutkowało przegraną w tej partii 13:25.

Trzeci set to istne odrodzenie ZAKSY. Dobra zagrywka w wykonaniu Kozłowskiego oraz seria błędów po stronie drużyny czeskiej szybko doprowadziły ZAKSE do objęcia prowadzenia 8:3. Skuteczna gra na środku Czarnowskiego i Polańskiego oraz punkty zdobyte atakami Witczaka doprowadziły do wyniku 15:10. Przy stanie 16:13 Sławomira Stolca na boisku zastąpił zawodnik Młodej ZAKSY- Adam Staniszewski, który zaprezentował bardzo dobrą grę w obronie. Set zakończył się atakiem w siatkę zawodnika drużyny Dukla Liberec.

Czwarta odsłona meczu była niczym sinusoida. Z początku prowadzenie objęła drużyna naszych południowych sąsiadów, jednak przewaga ta nie wynosiła więcej niż 2 punkty. Na drugą przerwę techniczną drużyny udały się przy prowadzeniu Dukli 16:15, jednak kilka skutecznych akcji w wykonaniu naszej drużyny i dwa asy serwisowe Semeniuka w kluczowej fazie seta przyniosły ZAKSIE zwycięstwo 25:22.