0:3
12 marca 2016, 14:45
Jastrzębie-Zdrój
15:25 23:25 18:25

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle wygrała z Jastrzębskim Węglem 3:0 i potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa żeby zapewnić sobie udział w wielkim finale.

ZAKSA wystąpiła w składzie: B. Toniutti, K. Tillie S. Deroo, J. Gladyr, Ł. Wiśniewski, D. Konarski, P. Zatorski. (L)

Pierwszy set to całkowita dominacja ZAKSY. Graliśmy doskonale w każdym elemencie gry. Zagrywka , blok, obrona i kontratak funkcjonował perfekcyjnie. Na pierwszej przerwie technicznej po asie serwisowym B. Toniutiego  prowadziliśmy 8:2. Nasza przewaga rosła z każdą akcją, na drugiej przerwie było już 16:7 i było prawie pewne , że wygramy tę partię. Po bloku K. Tillie mieliśmy piłkę setową 24:14, a po ataku D. Konarskiego skończyliśmy seta zwycięsko 25:15.

Druga odsłona była najbardziej zacięta. Na pierwszą przerwę schodziliśmy prowadząc 8:6. Jastrzębianie nie chcieli łatwo oddać meczu i zaczęli bardzo dobrze zagrywać co sprawiło duże kłopoty naszemu zespołowi.  Po asie serwisowym J. Derocco był remis 15:15. Set toczył się punkt za punkt, żadna z drużyn nie mogła być pewna wygranej w tej partii. Kiedy kolejny raz w tm secie  asa serwisowego posłał J. Derocco drużyna Jastrzębskiego Węgla prowadziła 23:22.  Nasz trener F. Giorgi poprosił o czas i dokonał dwóch  zmian.  G. Bociek pojawił się na zagrywce , a K. Rejno wszedł na podwyższenie bloku. Po dwóch bardo dobrych zagrywkach G. Boćka, K. Rejno dołożył skuteczny blok i i wygraliśmy tę partię 25:23.

Trzeci set był odzwierciedleniem pierwszego. Nasz zespół całkowicie kontrolował wydarzenia na boisku. Prowadziliśmy od samego początku 8:3, i zwiększaliśmy nasze prowadzenie z każdą akcją. W tej partii na boisku pojawili się na dłużej G. Pająk oaz G. Bociek. W samej końcówce zagrał też K. Semeniuk i K. Banach, K. Semeniuk zakończył całe spotkanie asem serwisowym.

MVP spotkania został K. Tillie, który przyjmował zagrywki na poziomie 79%.