ZAKSA nie zwalnia tempa !
3:0
19 grudnia 2015, 17:00
25:18 25:14 25:23

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle pewnie wygrywa z AZS Częstochowa 3:0 ( 25:18, 25:14, 25:23 ) i umacnia się w tabeli na pozycji lidera.

ZAKSA rozpoczęła w składzie: R. Buszek, D. Konarski, J. Gladyr, Ł. Wiśniewski, S. Deroo, B. Toniutti, P. Zatorski(L).

Początek spotkania niespodziewanie zaczął się od prowadzenia gości, którzy na pierwszej przerwie technicznej wygrywali 8:6. Po ataku B. Lipińskiego prowadzenie wzrosło do trzech oczek 10:7. Trener ZAKSY wziął czas na żądanie i to zmieniło przebieg tego seta. Kędzierzynianie szybko doprowadzili do remisu 11:11 i zaczęli przejmować inicjatywę na parkiecie. Po drugiej przerwie technicznej wygrywaliśmy 16:13, graliśmy koncertowo, nie dając szans rozwinięcia się drużynie przeciwnej, wygraliśmy tę partię 25:18.

W drugim secie na boisku pojawili się zmiennicy, J. Gladyra zastąpił P. Czarnowski,to nie miało wpływu na przebieg spotkania, szybko objęliśmy prowadzenie 8:4, i widać było, że kontrolujemy całkowicie tego seta. Na parkiecie pojawili się S. Stolc oraz G. Pająk, na drugiej przerwie prowadziliśmy dziewięcioma punktami. Do końca tej partii graliśmy bardzo dobrze i wygraliśmy 25:14.

Trzecia odsłona była najbardziej zacięta, podobnie jak w secie pierwszym goście prowadzili 8:6, nie trwało to jednak długo bo ataku P. Czarnowskiego mieliśmy remis 10:10, trwała mocna wymiana ciosów, zawodnicy AZS postawili wszystko na jedną kartę, mocno zagrywali i nie wstrzymywali ręki w ataku. Kędzierzynianie choć nie potrafili zbudować dużej przewagi punktowej jak w dwóch poprzednich odsłonach ,to widać było, że ani przez chwilę nie tracą kontroli na przebiegiem całego meczu. Całego seta wygraliśmy 25:23, a całe spotkanie 3:0.

MVP meczu wybrany został Łukasz Wiśniewski.