0:3
16 stycznia 2016, 17:00
Olsztyn
18:25 15:25 20:25

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle pewnie wygrywa w ostatnim meczu pierwszej rundy PlusLigi z AZS Olsztyn 3:0 i prowadzi w tabeli mając 5 punktów przewagi nad PGE Skrą Bełchatów i 8 punktów nad Asseco Resovią Rzeszów.

ZAKSA rozpoczęła w składzie: K. Tillie, D. Konarski, J. Gladyr, Ł. Wiśniewski, S. Deroo, B. Toniutti, P. Zatorski(L).

Od początku pierwszego seta ZAKSA grała bardzo skutecznie, po mocnych atakach D. Konarskiego i doskonałym bloku K. Tillie na pierwszej przerwie technicznej mieliśmy trzypunktową przewagę 8:5. Po wznowieniu gry nasi zawodnicy kontynuowali świetną grę w ataku, K.Tille skutecznie kończył kontrataki, a D. Konarski świetnie blokował, dzięki temu zwiększaliśmy naszą przewagę, na drugiej przerwie technicznej na tablicy widniał wynik 16:11 na korzyść ZAKSY. Do końca pierwszej partii utrzymaliśmy wysoki poziom naszej gry i wygraliśmy 25:18.

W drugim secie zdominowaliśmy całkowicie drużynę z Olsztyna. Graliśmy koncertowo w ataku, skutecznie atakował ze środka J. Gladyr i Ł. Wiśniewski, na przerwę techniczną schodziliśmy z czteroma oczkami przewagi 8:4. Olsztynianie nie potrafili znaleźć recepty na naszą perfekcyjną grę, całą drugą odsłonę wygrywamy 25:15 i prowadziliśmy już 2:0.

Trzecią partię rozpoczynamy serią udanych bloków, J. Gladyr S. Deroo i K. Tillie stawiali ścianę nie do przejścia. Na pierwszej przerwie technicznej pewnie prowadzimy 8:5. Olsztynianie po zmianach w składzie jakich dokonał trener A. Gardini doprowadzili do remisu 13:13, ale to wszystko na co było stać w tym meczu zawodników z Olsztyna. Nasza drużyna w końcówce seta zachowuje większą koncentrację i po błędzie w ataku F. Stoilovića wygrywamy tego seta 25:20.

Najlepszym graczem tego spotkania zostaje wybrany B. Toniutti. Warto przypomnieć, że nasz rozgrywający, ma już na swoim koncie 6 statuetek MVP.