ZAKSA Kędzierzyn – Koźle pewnie wygrywa z Cuprum Lubin !
3:0
13 stycznia 2016, 18:30
25:20 25:16 25:17

Zaksa po bardzo dobrej grze wygrywa z Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:16, 25:17) i umacnia się na pozycji lidera w tabeli Plusligi.

ZAKSA rozpoczęła składzie: K. Tillie, D. Konarski, J. Gladyr, Ł. Wiśniewski, S. Deroo, B. Toniutti, P. Zatorski(L).

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry, obydwie drużyny skutecznie kończyły swoje pierwsze ataki. Na pierwszą przerwę techniczną schodzimy z dwoma punktami przewagi 8:6. Potem gramy punkt za punkt, żadna z drużyn nie może zdobyć większej przewagi. Przy stanie 17:17 atak pewnie kończy D. Konarski, a chwilę późnie j dokłada blok, na tablicy widnieje wynik 20:17 dla ZAKSY. Seta blokiem kończy nasz środkowy K. Rejno, który chwilę wcześniej zmienił naszego rozgrywającego B. Toniuttiego. Wygrywamy 25:20

Drugiego seta lepiej rozpoczęli goście, po dobrej grze w bloku i kontrataku prowadzili 5:1. Do pierwszej przerwy technicznej zmniejszyliśmy straty do dwóch punktów 8:6, a później było już tylko lepiej. Zaczęliśmy sprawiać duże problemy naszą zagrywką, K. Tillie siał spustoszenie wśród zawodników z Lubina. Po bloku D. Konarskiego wygrywaliśmy na drugiej przerwie technicznej 16:11. Do końca seta dominowaliśmy w każdym elemencie gry, tę partię wygraliśmy 25:16.

Trzecia odsłona od początku była pod kontrolą ZAKSY. S. Deroo doskonale ustawia blok i na przerwie technicznej prowadziliśmy 8:3. W dalszej części tego seta S. Deroo jest nie do zatrzymania w ataku. Do końca meczu ZAKSA całkowicie kontroluje przebieg gry, zawodnicy z Lubina nie potrafią znaleźć sposobu na nasze perfekcyjne zagrania. Tego seta wygrywamy 25:17 i cały mecz 3:0.