2:3
2 listopada 2015, 18:00
Radom
22:25 25:23 25:21 18:25 8:15

W pełnym emocji meczu 1-szej kolejki Plusligi, po ciężkim 5-cio setowym boju,ZAKSA zwycięża z Cerrad Czarnymi Radom 3:2 (25:22; 23:25; 21:25; 25:18; 15:8).

Set trzeci również należał do drużyny z Radomia. Pomimo piłki „po swoje stronie”, ZAKSA nie kończyła wielu akcji skutecznym atakiem i przegrała trzecią partię meczu 21:25.

Czwarty set od samego początku przebiegał pod dyktando radomian. Kluczowe w tej partii okazało się wprowadzenie do gry Rafała Buszka i Grzegorza Boćka. Ten drugi, serią potężnych i skutecznych zagrywek, a także fantastyczną grą w ducie z Toniuttim , doprowadził do prowadzenia 19:17 i ostatecznie do zdecydowanej wygranej ZAKSY w tym secie 25:18.

W piątym secie zespół z Kędzierzyna-Koźla, prowadzony przez Fefe de Giorgi, nie pozostawił na drużynie Raula Lozano suchej nitki. ZAKSA rozbiła grę radomian i pewnie wygrała tie break’a 15:8, wygrywając tym samym całe spotkanie 3:2.

MVP meczu został wybrany rozgrywający ZAKSY, Benjamin Toniutti.

Cerrad Czarni Radom – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3  (22:25; 25:23; 25:21; 18:25; 8:15).