Czas na ligowe emocje, podejmujemy Espadon Szczecin
3:0
17 marca 2018, 17:00
25:15 25:10 25:18

Po wygranej w meczu Ligi Mistrzów z Jastrzębskim Węglem nasz zespół wraca do rywalizacji na ligowym podwórku. W meczu 26. kolejki podopieczni Andrei Gardiniego podejmą Espadon Szczecin.

Po ostatnich spotkaniach rozgrywanych na terenie rywali ZAKSA wraca do Kędzierzyna-Koźla. Już w najbliższą sobotę nasz zespół powalczy o ligowe punkty w hali przy ul. Mostowej. Do zakończenia fazy zasadniczej PlusLigi pozostało pięć spotkań. Pozycja ZAKSY w ligowej tabeli jest niezmienna od dłuższego czasu. Mistrzowie Polski pozostają liderem w rywalizacji ekstraklasy. Po 25 rozegranych spotkaniach nasz zespół ma na koncie 65 oczek. Nasz najbliższy rywal to zespół sklasyfikowany na 11 miejscu, Espadon Szczecin ma 29 punktów i czuje na swoich plecach oddech MKS-u Będzin i Aluron Virtu Warty Zawiercie (obie ekipy po 28 oczek).

_MG_0071

Za Espadonem okres gry przy zmiennym szczęściu, podopieczni Michała Gogola w rundzie rewanżowej zanotowali pechową serię porażek. Dopiero konfrontacja ze Społem Kielce dała szczecinianom przełamanie, jednak już kilka dni później siatkarze ze Szczecina musieli uznać wyższość BBTS-u Bielsko-Biała. Mecz 25. kolejki był zaciętym starciem, triumfatora wyłonił dopiero tie-break. Podopieczni trenera Gogola wyszli z opresji, bowiem po trzech setach to bielszczanie byli o krok od zdobycia kompletu oczek. Wyrównanie stanu seta i walka do ostatniej piłki nie wystarczyły, aby szczecinianie wygrali.

Za naszym zespołem nieco bardziej intensywny tydzień, po meczu ligowym z MKS-em Będzin nasz zespół walczył w fazie play-off elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów. Spotkanie ligowe było przede wszystkim powrotem do gry Sama Deroo. Belgijski przyjmujący ZAKSY po przerwie rozpoczął mecz w wyjściowym składzie. Spotkanie w Sosnowcu, wbrew temu na co mógłby wskazywać końcowy wynik było zacięte, wystarczy wspomnieć, że dwie z rozgrywanych partii były rozstrzygane na przewagi. To był kolejny mecz, w którym znakomicie zaprezentował się Łukasz Wiśniewski. Środkowy mistrzów Polski został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Siła środka była również atutem w rozgrywanym w środę meczu z Jastrzębskim Węglem. To spotkanie to również wysoki poziom skuteczności Maurice’a Torresa, wspieranego przez Rafała Buszka i Sama Deroo.

_MG_0126

Nasz zespół wrócił na zwycięskie tory, ZAKSA ponownie się rozpędza i to podopieczni Andrei Gardiniego są faworytem sobotniej rywalizacji. Po awansie Espadonu do siatkarskiej ekstraklasy mierzyliśmy się z tym rywalem trzykrotnie i wszystkie mecze wygrywała ZAKSA. Najwięcej problemów rywale sprawili nam w pierwszym meczu fazy zasadniczej tego sezonu. Wówczas wygraliśmy dopiero po tie-breaku, również tym razem możemy spodziewać się walki ze strony rywali.

Spotkanie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Espadonem w sobotę, 17. marca, początek spotkania o godz. 17:00. Zapraszamy do hali przy ul. Mostowej.